Top

سالاد مرغ و کاهو چینی

سالاد مرغ و کاهو چینی

 

سالاد مرغ و کاهو یک مدل سالاد شرق آسیایی است که به آن سالاد مرغ و کلم (chicken and cabbage salad) هم گفته می‌شود، چون کاهوی چینی که امروزه در ایران هم در خیلی از سبزی فروشی‌ها پیدا می‌شود، از نظر گیاهشناسی نوعی کلم استالبته شما برای تهیه این سالاد می‌توانید از انواع کلم یا کاهو به دلخواه استفاده کنید.

 

سالاد مرغ و کاهو با سس مخصوصی سرو می‌شود که طعم خیلی خوبی به آن می‌دهداین سس از سس سویا، روغن زیتون، آب لیمو ترش، سرکه و زنجبیل تهیه می‌شودبهتر است به جای پودر زنجبیل، خود آن را به طور تازه از سبزی فروشی تهیه کنیدپوست بکنید و داخل سالاد رنده کنیدسالاد مرغ و کاهو غذای رژیمی مناسبی برای کسانی است که دنبال غذاهای کم کالُری هستنداز دیگر انواع سالاد مرغ می‌توان به سالاد مرغ کاری و سالاد مرغ پستو اشاره کرد.

 

طرز تهیه: بادام هندی را داخل ماهیتابه بریزید و روی شعله ملایم چند دقیقه تفت بدهید تا بوداده شودسپس آن‌ها را با دست یا با چاقو تکه‌تکه کنید و کنار بگذارید.

 

برای تهیه سس مخصوص سالاد، ابتدا آب لیمو ترش را بگیرید و در کاسه‌‌ای بریزیدسپس سرکه، سس سویا، عسل، نمک و فلفل را به آن اضافه کنیدیک تکه ۲/۵ سانتی زنجبیل پوست کنده را رنده کنید و روی بقیه مواد بریزیدپس از آن روغن زیتون را اضافه کنید و هم بزنید تا همه مواد به خوبی با هم مخلوط شوند.

اهوی چینی را به صورت باریک باریک خرد کنید.

 

کاهوی چینی

 

سینه‌های مرغ بریان را جدا کنید و خوب با دست ریش ریش کنید (بقیه مرغ را برای مصارف دیگر نگه دارید). هویج را هم به صورت خلالی خرد کنید یا با رنده درشت رنده کنیددر کاسه بزرگی کاهو، هویج، مرغ و گشنیز خرد شده را بریزیدمقدار کمی از سس مخصوص را اضافه و سپس همه را زیر و رو کنیدسالاد را بچشید و اگر لازم است سس بیشتری اضافه کنید.

 

مخلوط سالاد مرغ و کاهو

 

سالاد را در ظرف سرو بریزید و با بادام هندی بو داده و کنجد تزیین کنید.

 

سالاد مرغ و کاهو چینی با سس

 

نکتهسس سالاد را حداکثر یک ربع قبل از مصرف روی آن بریزید وگرنه فرم سالاد خراب می‌شود.

 

     digiprotein.ir