Top

تست قارچ

 

انواع تست‌های کوچک را می‌توان با برش زدن نان باگت تهیه کرداین تست‌های قشنگ و خوشمزه برای سرو در مهمانی‌ها عالی هستندتست قارچ به سادگی تهیه می‌شود و می‌تواند عصرانه خوشمزه‌ای برای عده زیادی فراهم کند.یکی دیگر از خوبی‌های تست قارچ این است که می‌توان مخلوط قارچ را از صبح یا حتی از چند روز قبل تهیه کرد و نزدیک موقع سرو فقط آن را روی نان‌ها مالید و در فر قرار داد.

 

طرز تهیه: فر را با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنید و بگذارید گرم شودروی یک سینی فر بزرگ کاغذ روغنی بکشیدتابه نچسب بزرگی را روی شعله متوسط قرار دهیدپیاز را خرد کنید و همراه با ۱ قاشق کره داخل تابه بریزیدتفت بدهید و مرتب هم بزنید تا پیاز نرم و کمی طلایی رنگ شود (۵۷ دقیقه). سپس سیر را داخل تابه رنده کنید۱ دقیقه دیگر تفت بدهید سپس پیاز داغ را به کاسه‌ای منتقل کنید.

 

تست قارچ

 

در همان تابه، ۱ قاشق کره دیگر بریزیدقارچ‌ها را خرد کنید و داخل تابه کره ای بریزیدتفت بدهید تا قارچ نرم شود و آب آن تبخیر شود (۱۰۱۲ دقیقه). سپس قارچ را روی پیاز داغ بریزید.

تست قارچ

 

پس از آن کالباس بیکن را خرد کنید و در همان تابه قبلی چند دقیقه تفت بدهید تا سرخ شودقبل از اینکه کلباس سرخ شده را به مواد قبلی اضافه کنید، روغن اضافی آن را بگیریدپنیر رنده شده، جعفری خرد شده، سس مایونز و نمک و فلفل را هم به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید.

 

 
 
 
طرز تهیه اسنک قارچ و جعفری

تست قارچ

 

نان‌های باگت را به ضخامت نان تست برش بزنیدآن‌ها را روی سینی فر بچینید و سپس مخلوط قارچ آماده شده را روی نان‌ها بمالید

 

تست قارچ

 

۱۵ دقیقه در فر قرار دهید تا پنیر ذوب شود. برای تزیین روی تست قارچ کمی جعفری بپاشید و آن را سرو کنید.

 

تست قارچ

 

نکتهاگر دوست داشته باشید می‌توانید کالباس بیکن را از این تست قارچ حذف کنیدمی‌توانید به جای آن از ذرت استفاده کنید.

 

digiprotein.ir