Top

کیک مرغ ساده

                                                                      دیجی پروتئین 

 

 توضیحات :

 

  

کیک مرغ ساده

 

کیک مرغ  را به عنوان عصرانه ، پیش غذا و یا حتی برای کسایی که مثل من دوست ندارند شام بخورن توصیه می کنم! خیلی خوشمزه هستش! البته من پیازچه دوست ندارم ! در ضمن می توانید سس مایونز را کمتر از ماست بریزید یا اصلا مایونز نریزید و همه را فقط ماست بزنید! می توانید از خامه به جاش استفاده کنید یا ماست خامه ای! هر طور که ذائقه شما می پسندد هیچ وقت درگیر اندازه ها و دستور نشید هر کسی ذائقه و شرایط غذایی خاص خودش را دارد. مثلا می توانید حتی از ژامبون هم استفاده کنید ولی خوب ما غذاهای سالم را پیشنهاد میکنیم مرغ بهتراست!

  1. نان تست : ۱ بسته
  2. سینه مرغ پخته شده : ۲ عدد
  3. پیازچه : ۵۰۰ گرم
  4. جعفری خرد شده : یک پیمانه
  5. سس مایونز : یک پیمانه
  6. ماست چکیده : نصف پیمانه
  7. خیار شور ریز شده : نصف پیمانه
  8. تربچه ریز شده (دلخواه برای زیباتر شدن) : ۵ عدد
  9. گردو خرد شده : ۲۵۰ گرم
  10. گوجه فرنگی تزیینی ریز : به تعداد لازم

کیک مرغ

سینه مرغ را ساده با پیاز و نمک و فلفل پخته و پس از سرد شدن ریش ریش میکنیم.
سس مایونز ، ماست چکیده ، خیار شور ، جعفری ، تربچه ، پیازچه و گردو خرد شده را خوب با هم مخلوط کرده سپس مرغ ها را که سرد شده اند به این مواد می افزاییم و کاملا مخلوط میکنیم .(توجه کنید که مواد را به هیچ وجه جهت خرد کردن در دستگاه های غذا ساز نریزید زیرا آب انداخته و غذا را خراب میکند و باعث خمیر شدن نان ها میشود ، مواد را با چاقوی تیز ریز کنید)
دور نان های تست را جدا کرده فقط از قسمت وسط استفاده نمایید . در ظرفی مناسب و زیبا برای سرو نان تست یک لایه چیده روی آن را با مخلوط مواد پوشانده یک لایه دیگر نان تست سپس باز از مواد و لایه رو را با نان تست پوشانده و روی نان ها و اطراف کیک را با سس مایونز سفید کرده و روی کیک را با گوجه های تزیینی ، گردو ، گل پیازچه یا تربچه و یا هر چیز زیبای دیگر که مایلید تزیین کرده (بهتر است که کیک همین دو طبقه باشد، اگر ارتفاع کیک بیش از این بشود ممکن است لایه های کیک از هم جدا بشوند) و به مدت دو ساعت روی ظرف را با سلفون پوشانده و در یخچال قرار دهید تا مواد خوب به خورد هم بروند.
این کیک را به صورت نان های تک تک و کاناپه هم میتوانید سرو کنید.

البته این تصویر کیک مرغ سلام بانو نیست! از گوگل ایمیج گرفته شده

 

دیجی پروتئین