Top

حلوا عربی

حلوای شیر خشک

 

حلوای شیر خشک در اصل یک مدل حلوای عربی لطیف و خیلی خیلی خوشمزه است که در ترکیباتش بخشی از آرد با شیر خشک مخصوص آشپزی جایگزین شده استاین نوع شیر خشک با شیرخشک بچه فرق دارد و باید آن را از لوازم قنادی یا فروشگاه‌های مواد غذایی تهیه کنیدحلوای شیر خشک طعم منحصر به فردی دارد و می‌توان آن را به شکل‌های مختلف تزیین کردمثلاً برای پذیرایی در مجالس می‌توانید آن را داخل نان‌های تارت آماده یا ظروف کاغذی کوچک بریزید و با خلال پسته، بادام یا پودر نارگیل تزیین کنید.

 

طرز تهیه: ابتدا آرد سفید را داخل قابلمه کوچکی بریزید و روی شعله ملایم قرار دهیدبهتر است از شعله پخش کن استفاده کنیدآرد را تفت بدهید تا کمی رنگ آن عوض شود و بعد آن را از روی شعله برداریدشیر خشک را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

 

مجدداً قابلمه را روی شعله بگذاریدروغن و کره را اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید تا حلوا به قدر دلخواه شما تیره شودرنگ حلوا به سلیقه شما بستگی دارد.اما در هر صورت بسیار مهم است که در این مرحله مرتباً مخلوط را هم بزنید تا حلوا یکدست بماند و تلخ یا بیش از حد تیره نشود.

 

بعد از این باید شربت حلوا را تهیه کنیدآب، شکر و مقداری زعفران را داخل قابلمه دیگری بریزید و روی حرارت قرار دهید تا کمی داغ شودسپس گلاب و هل را هم اضافه کنیدکمی پس از جوشیدن آن را از روی حرارت بردارید.

 

 
 
 
طرز تهیه حلوا با آرد سمولینا

وقتی مخلوط آرد به رنگ دلخواه شما رسید، آن را از روی حرارت بردارید شربت را به تدریج در چند مرحله به آرد اضافه کنید و هر بار هم بزنید تا حلوا به غلظت دلخواه برسدبسته به نوع آرد ممکن است مقدار کمتری شربت لازم باشدبه هر حال، اگر حلوا بیش از حد رقیق شد می‌توانید دوباره آن را چند دقیقه روی شعله قرار دهید.

 

وقتی حلوای شیر خشک به غلظت مناسب رسید آن را به ظرف یا نان تارت دلخواه منتقل و با خلال پسته، خلال بادام یا پودر نارگیل تزیین کنید.

 

حلوای شیر خشک

 

digiprotein.ir