Top

غذاهای خیابانی محبوب آسیا

 

غذای فو

پانی پوری

پانی پوری، که از منطقه مگادشای هند نشأت میگیرد یک غذای خوشمزه است که از طریق دستفروشان در دسترس است و در پاکستان، نپال و بنگلادش نیز بسیار محبوب می باشد. این غذا شامل پوری توخالی (نان هندی نعنای سرخ شده) است که تا زمانی که بسیار ترد گردد سرخ می شود و سپس با تعدادی از مواد تشکیل دهنده از جمله سیب زمینی، نخود، گشنیز، چیلی و .. پر خواهد شد. سپس پانی (آب طعم دار) به آن اضافه می شود و زمانی که آن را میل می کنید این توپ پر از طعم‌های مختلف است. در طول سالها، این غذا نام های مختلفی را به خود گرفته است که بسیاری از آنها به صدایی اشاره دارند که هنگام خوردن آن به وجود می‌آید.

پانی پوری

گوآبائو

این غذا که به همبرگر تایوانی نیز معروف است از یک خمیر بخارپز شده به علاوه بافت گوشتی و نرم ساخته می شود. علاوه بر گوشت، ترشی، گشنیز و بادام زمینی نیز در آن اسفتاده شده است. شیرینی این غذا توسط بادام زمینی شیرین به وجود می آید. این همبرگر اغلب با سس چیلی سر و کار دارد و بالای آن کمی باز است که با مواد پر شده در آن شما را وسوسه کند. کسانی که در سراسر شب در بازار تایوان به دنبال خوردن غذا هستند، می توانند آن را پیدا کنند.

همبرگر تایوانی

سوم تام 

سالاد محبوبی که در خیابان های تایلند پیدا میکنید، سوم تام است که در حقیقت یک سالاد درست شده از پاپایاست. سوم تام، معمولا حاوی لوبیا، ریحان، فلفل و سیر است که مواد تشکیل دهنده آن در هاون کوبیده می شوند و غذایی با تندی کمی را ایجاد می کنند. انواع مختلف این سالاد را می توان در لائوس، ویتنام و کامبوج یافت، اما شیرین ترین نسخه در تایلند یافت می شود زیرا تایلند جایی است که بادام زمینی شیرین را به سالاد اضافه می کند. با توجه به محبوبیت آن، نسخه تایلندی در سطح بین المللی مشهور شده و به راحتی در شهرهای مختلف دنیا قابل دسترسی است.

سوم تام تای

میسو رامن

در ژاپن، غذاهای خیابانی معمولا از دست فروشانی به نام یاتای خریداری می شوند. یکی از غذاهای معمولی که در آنها یافت می شود، میسو رامن است. این غذای نودلی امروزه در تمام نقاط از رستوران های خوب ژاپنی گرفته تا سوپرمارکت ها قابل خرید است. با اینکه به نظر می رسد رامن در حقیت غذایی چینی است اما تحقیقات هنوز بر سر ژاپنی و چینی بودن آن ادامه دارد. در ابتدا این غذا برای گروهی از کارگران پخته شد و اینطور می گویند که رامن، نام جوان ترین فرد بود.

میسو رامن

ساتای

این ظرف ساده به راحتی در فروشگاه های مواد غذایی سراسر بخش های آسیای جنوب شرقی در دسترس است. در ابتدا این غذا توسط اندونزی معرفی شد؛ که می توان آن را در سراسر کشور یافت و به عنوان غذای ملی آن مشخص شده است. در جاوا برای اولین بار این غذا پخت شد. دستور العمل پخت آن تحت تاثیر کباب های هندی بود که توسط تاجران مسلمان به این کشور آورده شده بود. قطعات گوشتی کباب می شوند و اغلب ادویه کمی به آن اضافه شده و معمولا در کنار سس بادام زمینی سرو می شود.

ساتای

گیمبپ

گیمبپ یک نوع از ماکیسوشی ژاپنی است که نام آن از گیم (جلبک دریایی خشک شده) و بَپ (برنج بخارپز شده) گرفته شده است. این غذا بیشتر از کُره جنوبی گرفته شده و مواد داخل آن اغلب متفاوت است، اما بیشتر حاوی ماهی، تخم مرغ و سبزی هستند. این ظرف به خاطر عطر و طعم خاصی که به برنج می دهد، قابل توجه است، که آن برگرفته از روغن زیتون و روغن کنجدی است که از قبل به آن اضافه می‌شود. اندازه گیمبپ آن را برای فروشندگان خیابانی در کره جنوبی ایده آل می کند و در سوپرمارکت ها می‌توانید انواع مختلفی از آن را پیدا کنید.

گیمبپ

لیانگپی

این رشته ها با استفاده از آرد گندم یا برنج تولید شده و معمولا با سرکه، نمک، کنجد و روغن چیلی سرو می شنود. این ظرف یک غذای خیابانی معمول در چین است و می تواند با اضافه کردن سبزیجات سرد مانند جوانه های لوبیا یا خیار، آن را به عنوان یک وعده غذایی محبوب نشان دهد.

لیانگپی

کوئک کوئک

شبیه توپورایی که در ژاپن تهیه می شود، این غذا موادی دارد که باید کاملا سرخ شوند. این غذا از تخم مرغ بلدرچین درست شده و خمیر آن رنگ نارنجی روشن است که به راحتی در قفسه های فروشگاه ها قابل شناسایی است. این غذا با سس تندی سرو می شود. اگر در فیلیپین هستید و می خواهید یک غذایی خیانی را تست کنید و البته از تمیزی آن کمی نگران هستید، به نظر میرسد، این گزینه امن تری است.

کوئک کوئک

جلیبی

غذای خیابانی جلیبی یک میان وعده شیرین است که توسط بسیاری از مردم سراسر جنوب آسیا، خاورمیانه و شمال آفریقا استفاده می‌شود. جلیبی که بسیار به زولبیای خودمان شبیه است، هم گرم و هم سرد سرو می شود. در پاکستان، این شیرینی یکی از محبوب‌ترین خوراکی هاست و در طول تعطیلات و جشن ها مورد استفاده قرار می گیرد. جلیبی از جمله غذاهای خیابانی شیرینی است که محبوبیتش بسیار زیاد است.

جلیبی
 
 
 
 
 
 
digiprotein.ir